ikona wczytywania strony

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnie (woj. wielkopolskie)

Link do platformy epuap Link do bip

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Świadczenia ❯ Dodatek elektryczny
← Powrót do strony głównej

Świadczenia ❯ Dodatek elektryczny

Ikonka symbolizująca artykuł

Dodatek elektryczny

Od dnia 1 grudnia br. istnieje możliwość ubiegania się o dodatek elektryczny. Jest to świadczenie, które przysługuje osobom ogrzewającym mieszkanie albo dom prądem. Urządzeniami grzewczymi mogą być np. pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery.

W przypadku bojlerów nie mogą to być tylko urządzenia podgrzewające wodę - muszą być głównym urządzeniem grzewczym dla danej nieruchomości. Potwierdza to wpis w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – źródło zgłoszone lub wpisane do dnia 11 sierpnia 2022 r., albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o których mowa w art. 27g ust. 1 tej ustawy.

Wszystkie sprawy związane z uzyskaniem dodatku elektrycznego przez osoby zamieszkujące na terenie gminy Lipno załatwiane są przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnie przy ul. Powstańców Wielkopolskich 7 tel. 65 5340 926, 65 5271 656.

Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego można złożyć:

  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP na adres gops-lipno/SkrytkaESP – wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego
  • tradycyjnie (papierowo) - w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipnie przy ul. Powstańców Wielkopolskich 7 od poniedziałku do piątku w godzinach:

- poniedziałek: 7.30 - 15.30
- wtorek – piątek: 7.00 – 15.00.

Wnioski można również wrzucać do skrzynki pocztowej umieszczonej przy drzwiach wejściowych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Formularz wniosku jest dostępny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipnie przy ul. Powstańców Wielkopolskich 7. Można go również pobrać poniżej oraz ze strony internetowej GOPS w Lipnie gops.lipno.pl - w zakładce świadczenia lub druki.

Dodatek elektryczny wynosi 1 000 złotych, zaś jeśli dla gospodarstwa domowego zużycie prądu w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh przysługuje dodatek w wysokości 1 500 złotych. Osoby, które korzystają z energii wytworzonej z fotowoltaiki nie otrzymają dodatku elektrycznego.

Wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych składa się w terminie do dnia 1 lutego 2023 r., zaś wyplata winna nastąpić do 31 marca 2023 r.

Załączniki:

  1. WNIOSEK O WYPŁATĘ DODATKU ELEKTRYCZNEGO - wersja do edycji (plik odt 36KB)
  2. WNIOSEK O WYPŁATĘ DODATKU ELEKTRYCZNEGO (plik pdf 145KB)
  3. Klauzula RODO Dodatek elektryczny (plik odt 26KB)
Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Link do Empatii Portalu Informacyjno-Usługowego
Link do ePUAP

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnie

ul. Powstańców Wlkp. 7
64-111 Lipno
tel. (65)534-06-30

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępności